Początek roku przyniósł ze sobą optymistyczne wieści dla pracowników fokarium. 20 letnia Unda Marina, która po poronieniu, od połowy grudnia zmagała się z silną infekcją zaczęła wracać do zdrowia. Początkowo antybiotykoterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a jej stan był bardzo ciężki. Zaczęliśmy obawiać się czy Unda poradzi sobie ze zwalczeniem choroby. Liczne weterynaryjne badania diagnostyczne, którym była poddawana wskazały na konieczność zmiany terapii. Po kilku dniach od wprowadzenia nowych leków Unda zaczęła chętnie jeść i współpracować z opiekunkami. Jej stan jest na tyle dobry, że postanowiono połączyć ją z pozostałymi fokami.

Podczas swojej choroby Unda przeszła również zabieg prawego oka, który poprawił znacznie komfort jej życia. Od tygodnia nie przyjmuje już leków. Czuje się chyba dobrze, chętnie uczestniczy w treningu medycznym oraz pływa w basenie z resztą stada. W przyszłym tygodniu czekają ją jeszcze badania kontrolne, które powinny potwierdzić, że infekcja wygasła.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie zdrowiem naszej podopiecznej. Mamy nadzieję, że zawsze będziemy mogli przekazać dobre wieści na temat jej zdrowia.

Tekst: Irmina Starczewska
Foto: Paweł Lenarczyk