WOLONTARIAT W KRÓTKOTERMINOWY W OŚRODKU REHABILITACJI FOK [15.03 – 31.05]

OBOWIĄZKI WOLONTARIUSZA PRACUJĄCEGO W STACJI MORSKIEJ W OŚRODKU REHABILITACJI FOK (MARZEC– MAJ):

  • sprzątanie izolatek, w których przebywają dzikie foki
  • asystowanie przy opiece nad dzikimi fokami przebywającymi na rehabilitacji (pomoc w karmieniu, przygotowywanie pokarmu dla fok)
  • utrzymanie porządku na terenie basenów hodowlanych oraz basenów rehabilitacyjnych
  • interwencje w terenie do żywych i martwych osobników (w razie konieczności)

STACJA MORSKA ZAPEWNIA:

  • bezpłatne zakwaterowanie na terenie Stacji Morskiej na okres pracy w charakterze wolontariusza (nocleg w pokojach kilku osobowych, koedukacyjnych, ubikacje, łazienki z prysznicami, mesa z lodówką, kuchnią gazową i całym wyposażeniem)
  • odzież służbową na czas wolontariatu (T-shirty, bluzy, sztormiaki)
  • ubezpieczenie na czas trwania wolontariatu
  • dużo pracy, również w godzinach wieczornych i nocnych!

STACJA MORSKA NIE ZAPEWNIA WYŻYWIENIA!

Sezon rehabilitacji dzikich szczeniąt fok szarych trwa od marca do maja i w tym okresie przede wszystkim poszukujemy wolontariuszy.

Zainteresowanych przyjmujemy na okres minimum 2 tygodni.

Pytania w sprawie wolontariatu w Ośrodku Rehabilitacji Fok oraz zgłoszenia na wolontariat prosimy kierować do:

mgr inż. Katarzyna Kucharska

telefon: 58 / 675-08-36

e-mail: katarzyna.kucharska@ug.edu.pl

*Rekrutacja na wolontariat w sezonie 2024 rozpocznie się na przełomie stycznia/lutego 2024 r. Śledź nasze media społecznościowe: Instagram i Facebook, aby nie przegapić terminu rekrutacji.

WOLONTARIAT DŁUGOTERMINOWY / Long-term Volunteer Program/ ERASMUS+ Internship

PL

Kochasz morze i jego przyrodę? Interesują Cię jego mieszkańcy i nie jest Ci obojętny ich los? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w opiece nad rehabilitowanymi foczymi szczeniętami? Chcesz pomagać poszkodowanym bałtyckim fokom w powrocie do natury? Zapraszamy wszystkich chcących dołączyć do naszej drużyny w Ośrodku Rehabilitacji Fok Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry – Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Otwieramy nabór na wolontariat długoterminowy (3 miesiące), podczas którego zdobędziesz cenne doświadczenie w opiece nad morskimi ssakami. Jeżeli Twoim celem i marzeniem jest w przyszłości praca z dzikimi zwierzętami – zapoznaj się z ulotką informacyjną i zaaplikuj.

*Rekrutacja na wolontariat w sezonie 2024 rozpocznie się wkrótce. Śledź nasze media społecznościowe: Instagram i Facebook, aby nie przegapić terminu rekrutacji.

EN

Do you love the sea and its nature? Are you interested in its inhabitants, and do you care about their fate? Do you want to gain valuable practical experience caring for rehabilitated seal pups? Do you want to help injured Baltic seals return to nature? We invite everyone who wants to join our team at the Seals Rehabilitation Center of the Prof. Krzysztof Skóra Hel Marine Station – Faculty of Oceanography and Geography, University of Gdańsk. We have open recruitment for long-term volunteer/ Internship placement (3 months), during which you will gain valuable experience caring for marine mammals. If your goal and dream are to work with wild animals in the future – read the information leaflet – download here – and apply! We highly encourage you to apply for this position through ERASMUS + program”.

ATTENTION ! ! !

The application for an internship in our Seal Rehabilitation Centre is open for students and graduates with ERASMUS + or another funding opportunity. Please see attached leafleat –ERASMUS+ for all informations and how to apply. Recruitment is open until positions are filled.

*Recruitment for the Long-term volunteer program will be announced later.