29 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni odbył się finał konkursu “Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” skierowanego do wszystkich gdyńskich pierwszoklasistów. Spośród 27 szkół podstawowych do ścisłego finału dotarło sześć 12 – osobowych drużyn. Finaliści podczas rozgrywek zmagali się w czterech konkurencjach poświęconych bezpieczeństwu.
Na uroczyste, dziesiąte już, podsumowanie całorocznej nauki i zabawy z policyjną foczką „Gdynką – Ostrzeżynką” zaproszeni zostali także przedstawiciele Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG, partnera programu prewencyjnego realizowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej w Gdyni.

Policyjny program prewencyjny “Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”, objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni i finansowany ze środków Urzędu Miasta Gdyni, skierowany jest do uczniów klas pierwszych gdyńskich szkół podstawowych. W tym roku szkolnym, w X edycji programu wzięło udział ponad 2000 uczniów, którzy podczas 12 spotkań lekcyjnych poznawali zasady bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach (podczas drogi do szkoły, zabawy lub kontaktów z nieznajomymi), jak również podczas zabaw na plaży, zwłaszcza w przypadku spotkania na niej odpoczywającej foki. W ramach programu każde z dzieci otrzymało podręcznik „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” oraz zeszyt ćwiczeń, mający wspierać je w kształtowaniu bezpiecznych postaw.

W tegorocznym finale wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych nr 6, 12, 23, 29, 46 oraz reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej, a zwycięzcą tegorocznej edycji Programu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni.

 

 

 

 

Wszystkim, biorącym udział w tegorocznym finale serdecznie gratulujemy!

Tekst: Monika Selin

Zdjęcia dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Gdyni