07 lutego br. w Auli Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Podczas uroczystości wręczono nagrody 10 najlepszym liceom i technikom z województwa pomorskiego. Uniwersytet Gdański był reprezentowany na Gali przez Prorektora ds. Studenckich, dra hab. Arnolda Kłonczyńskiego, profesora nadzwyczajnego.

Zarówno przed samą uroczystością jak i po niej licealiści obecni na terenie Politechniki Gdańskiej mogli zapoznać się z prezentowanymi przez kilka, nie tylko trójmiejskich, uczelni ofertami edukacyjnymi.

Swoje stoisko przygotował także Uniwersytet Gdański, a odwiedzający je przyszli studenci mogli porozmawiać zarówno o ofercie edukacyjnej uczelni, jak i zapoznać się z działalnością Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Część stoiska dedykowana naszej placówce wzbudzała żywe zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Można było bowiem na niej zobaczyć, jak wyglądają zamieszkujące Bałtyk ssaki oraz ryby (modele 1:1), otrzymać materiały edu-info dotyczące ich biologii, zagrożeń i ochrony, jak również zapoznać się z prowadzoną przez Stację Morską w Helu działalnością naukową.

Opracowała: Justyna Kąpa i Monika Selin

Obejrzyj galerię zdjęć: