Czas pandemii sprawił, że fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu jest wciąż zamknięte. Niestety sprawił, że od marca nie mogą nas odwiedzać goście, a fokarium, które funkcjonuje dzięki ich wsparciu znalazło się w trudnej sytuacji.  Chcemy zachęcić wszystkich, którzy chcieliby, ale nie mogą nas odwiedzić, do wykupienia biletu na wirtualną wizytę w fokarium. Można uczestniczyć w treningu fok jak zwykle z perspektywy widza, ale  przygotowaliśmy także opcję wirtualnego trenera – można obejrzeć foki jego okiem ! Wkrótce zaprosimy również na wizytę z przewodnikiem po ekspozycji fokarium, wizytę w Domu Morświna oraz na opowieści o wielorybach.

Zachęcamy do tych specjalnych odwiedzin, a tym samym do wsparcia naszego fokarium. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów trafi na utrzymanie ośrodka i jego mieszkańców. Mamy nadzieję na szybką możliwość otwarcia fokarium i Domu Morświna, ale  w dalszym ciągu pozostawimy opcje wirtualnych wizyt dla wszystkich, którzy do nas nie będą mogli nas odwiedzić.

Jak wybrać się na wirtualną wizytę? Wystarczy kupić bilet wstępu na stronie sklepiku (podać link). Aktualnie można wybrać jedna z dwóch  wizyt – „Trening fok – okiem widza” w cenie 10 zł i Trening fok – okiem trenera w cenie 20 zł. Po dokonaniu zakupu w ciągu dwóch dni roboczych na skrzynkę email kupującego zostanie wysłany link do obejrzenia treningu.