W niedzielę 15 maja br. na Skwerze Kościuszki w Gdyni przy pomniku morświna Edukatorzy Błękitnej Szkoły Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego dzielili się wiedzą na temat biologii i ekologii bałtyckich morświnów, ich zagrożeń i sposobów ochrony. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy odwiedzając stoisko mogli wziąć udział w grach edukacyjnych – ułożyć puzzle, domino czy zakręcić edukacyjnym kołem fortuny .
Słuchaliśmy również, co dzieje się pod wodą – dzięki hydrofonowi (mikrofonowi do odbierania podwodnych dźwięków podłączonemu do rejestratora cyfrowego i głośnika) umieszczonemu przy nabrzeżu w basenie prezydenckim mogliśmy usłyszeć hałas podwodny generowany przez silniki i śruby przepływających łodzi i statków. Było naprawdę głośno.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Partnerem strategicznym jest Grupa Lotos.
 

Tags: