Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają studentów kierunków przyrodniczych do wzięcia udziału
w dziesiątej edycji letniego kursu ICHTIOLOGIA MORZA.

Celem kursu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników o zagadnienia dotyczące ichtiologii morskiej niezbędne m.in. do zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska w obszarach morskich oraz do prawidłowego prowadzenia monitoringu przyrodniczego.

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych i terenowych, obejmujących m.in. monitoring terenowy i analizy ichtiologiczne, stosowanie narzędzi i technik w połowach badawczych i komercyjnych, prowadzenie dokumentacji fotograficznej w badaniach naukowych, zasady bezpieczeństwa i pracy na morzu oraz rejsy szkoleniowe.

Termin: 13.08. – 27.08.2023 r.

Miejsce: Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego
(ul. Morska 2, 84-150 Hel).

Koszt:
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Koszt noclegu w Stacji Morskiej to 20 zł netto/dobę (płatność gotówką na miejscu). Dojazd i wyżywienie kursanci organizują w zakresie własnym. W bazie noclegowej udostępniona jest kuchnia wraz z mesą umożliwiające samodzielne przygotowywanie posiłków.

Liczba miejsc: 18

Co zrobić, żeby się zapisać?Pobierz formularz zgłoszeniowy tutaj
Należy wysłać wypełniony i podpisany formularz na adres: justyna.kapa@ug.edu.pl lub listownie na adres Stacji Morskiej: ul Morska 2, 84-150 Hel, z dopiskiem: „ICHTIOLOGIA MORZA”.
Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 15.07.2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wyniki rekrutacji zostaną przekazane drogą internetową.

Zakres tematyczny i organizacja kursu
Uczestnicy otrzymają szczegółowy plan zajęć w dniu przyjazdu. Zajęcia praktyczne będą odbywały się m.in. w terenie. Kursanci we własnym zakresie zaopatrują się w odpowiednią odzież (kalosze, nieprzemakalną kurtkę z kapturem, ciepłe ubranie, czapkę)

Zaświadczenie
Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w kursie. Uczestnicy kursu mogą także uzyskać 4 punkty ECTS.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Kontakt:
justyna.kapa@ug.edu.pl lub pod numerem telefonu: 58 675 08 36 wew. 49

Sponsorem programu Kierunek Bałtyk, w ramach którego realizowany jest letni kurs ICHTIOLOGIA MORZA jest Energa SA z Grupy Orlen.