Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry UG oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego wraz z partnerami serdecznie zapraszają do wspólnych obchodów „Dnia Ryby w Helu”, które odbędą się 29 lipca 2023 roku, w godzinach od 11 do 17.

Dzień Ryby w Helu pod hasłem: Gdzie ci mężczyźni? | 29.07.2023 r, w godz. 11.00 – 17.00

Tematem przewodnim tegorocznego, dziewiętnastego Dnia Ryby będą panowie w świecie bałtyckich ryb: mężowie, tatusiowie, obiboki i dżentelmeni. Chcemy opowiedzieć nieco o roli samców różnych gatunków ryb, zamieszkujących Bałtyk.

PLAN IMPREZY:

Plac przed wejściem do fokarium Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry UG:
• „Edukacyjne, morskie rękodzieło”, ,,Rybne domino” – Klub Gaja
• MSC Polska
• „Edukacja o ssakach morskich z Błękitnym Patrolem” – WWF Polska
• „Gdzie te ryby? Findfish.pl” – IO PAN
• U Marchewki w Helu – Foodtruck

Fokarium Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego:
• Trening medyczny fok z dodatkową prelekcją o rybach (11.00, 12.30, 14.00, 15.30)
• Sklepik fokarium – bonusy przy zakupach

Pomosty Parku Wydmowego przy ulicy Portowej:
• „Bez ryb nie będzie ryb”, ,,Bez ryb nie będzie fok”, ,,Bez ryb nie będzie morświnów” – Dlaczego? Wyjaśnią pracownicy Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry UG i Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
• ,,Poznaj pracę rybaka łodziowego” – po świeże ryby i na naukę filetowania zapraszają helscy rybacy do RYBACZÓWKI
ul. Portowa:
• Dom Morświna – wstęp bezpłatny
• „CZARODZIEJSKIE ZIOŁA – morskie ekokosmetyki” – Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
• „Nauka poprzez zabawę” – centrum zabaw dla dzieci – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry UG, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

11.00 – 15.00 zapisy do udziału w grze terenowej
16.30 – 17.00 SERCE DLA RYB happening Klubu Gaja

Oprawę artystyczną zapewnia Stowarzyszenie Kultywator
Z A P R A S Z A M Y !

Wydarzenie odbędzie się w Helu na terenie przy fokarium Stacji Morskiej, pomostach Parku Wydmowego i w pobliżu Domu Morświna.

Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Ryby będą panowie w świecie bałtyckich ryb: mężowie, tatusiowie, obiboki i dżentelmeni.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz projektu „Wspólnie dla czystego Pomorza – kampania społeczna z zakresu edukacji ekologicznej” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Sponsorem Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego jest Energa z Grupy ORLEN.