Kursy składają się z części teoretycznej w postaci wykładów oraz z części praktycznej w laboratorium i w terenie. W zależności od wybranych paneli tematycznych i warunków atmosferycznych zajęcia w terenie obejmują zaciąg włokiem (pobór materiału biologicznego), obserwacje ptaków na cyplu helskim czy rejs edukacyjny*. W skład zajęć laboratoryjnych wchodzą: eksperyment z kurtyną bąbelkową (zagrożenia antropogeniczne – hałas podwodny), sekcja ryby, obserwacje planktonu pod binokularami oraz analiza obecności plastiku w produktach codziennego użytku. Całość zajęć urozmaicona jest prezentacjami multimedialnymi, filmami i podcastami.

Warunki realizacji:

• zajęcia organizowane i prowadzone są dla grup wiekowych:

– szkoła podstawowa – klasa VI-VIII

– szkoła ponadpodstawowa

• czas trwania warsztatów: jednodniowych 4,5 h, dwudniowych 2 x 4,5 h.
  • liczba uczestników: grupy od 15 do 32 osób lub większe z podziałem na podgrupy.
  • rezerwacji na zajęcia należy dokonać drogą telefoniczną pod numerem: +48 601 574 100 lub mailową: blekitnaszkola@ug.edu.pl

Regulamin Błękitnej Szkoły

Tematy warsztatów

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Grupy z województwa pomorskiego są zwolnione z opłaty.

Pozostali uczestnicy:

Koszt uczestnictwa w warsztatach jednodniowych: 25 zł/osobę.

Koszt uczestnictwa w warsztatach dwudniowych: 45 zł/osobę.

Opiekunowie są zwolnieni z opłat.

* Istnieje możliwość rezerwacji rejsu edukacyjnego za dodatkową opłatą w wysokości 864 zł brutto/grupę

Więcej informacji o Błękitnej Szkole.